מפת הצבעים

צבעים ומשמעותם על פי תורת הקבלה

חום

החום מחובר לגשמיות, לאדמה ולמעשיות. הוא תומך בתהליכי קבלת החלטות, מחבר אל החומר, מעודד אותנו לפעול על פי הקצב האישי שלנו ונוסך בנו ביטחון.

צהוב

הצהוב מסמל אהבה ללא תנאים, כמו אור השמש שזורחת מדי בוקר ומאירה את העולם ואת כל היצורים החיים, ללא שיפוטיות, האור הצהוב כמו השמש מקושר לחופש ולשחרור.

כתום

הכתום הוא גוון של מערכות יחסים, חברות, תקשורת ותפישה דו-כיוונית, הכתום מעודד אותנו להתפתח, נוסך בליבנו שמחה, מעודד תקשורת פתוחה ברמת המודע וברמת התת-מודע.

סגול

הסגול הוא צבע מיסטי ומסתורי, הוא מעורר בנו תהיות ושאלות, מתאים לדמויות המבקשות להתכנס, להיחבא אל הכלים, להקשיב אל האינטואיציה הפנימית ולבחור בצו ליבן.

תומר חלפה - עבודות צבע וגמר
תומר חלפה - עבודות צבע וגמר
לבן

הלבן מסמל טוהר וזוך "הפה והלב שווים" צבע המעודד אותנו לחתור אל האמת הפנימית שלנו ולחיות על פיה. הלבן מעודד אותנו לעצמאות ולבניית עמוד שדרה פנימי שתומך בנו בתקופות סוערות.

ירוק

הירוק מעורר בנו צורך לחקירה עצמית, מקושר לצמיחה, לצמרות העצים, ליערות, ללמידה ולהרחבת האופקים. הירוק הוא צבע המעורר מדיטציה פנימית ולכן חשוב למנן אותו היטב כאשר משלבים אותו בחללי לימודים ועבודה.

כחול

הכחול מחבר אל האינטואיציה הפנימית ואל הרוח, כמו צבע השמיים והמים, הוא מרחיב אופקים, מרגיע, מאזן ומעודד זרימה ושינוי. 

אדום

האדום משדר שמחה ומקושר לילד הקטן והשובב, למעיין הנעורים. גם ברמת התדר, האדום מעורר, מחבר בין אנשים, יכול ליצור אפילו סוג של אי נוחות אם הוא מיושם במינונים מופרזים.

תהליך בחירת הצבע

בחירת הצבע היא עניין אישי לכל דבר ועניין, ההחלטה תמיד תהה של הלקוח, כי זה הקיר שלו והתחושה שהוא רוצה לקבל במרחב. ישנם לקוחות מעורבים יותר וישנם לקוחות מעורבים פחות, כדי לדייק את השירות אני מסווג את הלקוחות לטיפוסי אופי ומכוון אותם בהתאם. 

בחירת הצבע על פי טיפוסי אופי – זהה את טיפוס האופי שלך.

לא כל הלקוחות מגובשים עם מניפת צבעים והשראה, יש כאלו שמבקשים להיות מעורבים פחות בתהליך – אך עדיין הבחירה של הגוון תהיה נתונה בידיהם. זיהוי סגנון התקשורת של האדם ייסע לכוון את הבחירה בגוון המתאים בתהליך פשוט ומשותף.

סוגי לקוחות שונים

המשימתי

האדם המשימתי, מעורב פחות בפרויקט, מעוניין בתוצאה מסוימת ומעדיף שאיש המקצוע יחליט עבורו. כיוון שהבחירה בכל מקרה תהיה של הלקוח, כי זה הקיר שלו, אכוון אותו לבחירה ממוקדת. בדרך כלל האדם המשימתי יבקש גוון קלסי – תומך. כדי להקל על המשימה אציע לו לבחור גוון אחד מתוך מניפה של שישה צבעים.

המנתח

לפני שהוא מחליט החלטות הוא בודק היטב, לומד את חומר הרקע ומגיע בשל ומוכן. יחד נחשוב על גוונים שמשתלבים זה עם זה, נכיר נתונים נוספים ואציע גוון ייחודי מתוך הרצון לחבר את הלקוח לערכים שיטיבו עמו ובהתאמה לייעוד החלל.

תומר חלפה - עבודות צבע וגמר
תומר חלפה - עבודות צבע וגמר
סגנון תקשורת תומך

הלקוח לא בטוח, מהסס ונדרש להכוונה ולהובלה לבחירה עצמאית, בתהליך זה אשלב שאלות שיקדמו ביטחון וייסעו לו לאשר את בחירתו הפנימית.

סגנון תקשורת מקדם

זהו "יוסף בעל החלומות" – טיפוס שופע ברעיונות, יש לו דמיון רחב ובכל יום הוא יכול לקום עם רעיון יוצא מן הכלל. במקרה זה אציג בפניו אפשרויות, אשלים ידע ואקדם אותו להחלטה בעצמו.